Elspecta Oy fuusioidaan Kiwa Inspectaan

Elspecta Oy fuusioidaan Kiwa Inspectaan

Kerroimme aiemmassa tiedotteessamme joulukuussa 2017 Elspecta Oy:n yrityskaupasta, jossa yrityksen koko osakekanta siirtyi Inspecta Oy:n omistukseen. Sopimus allekirjoitettiin 1.12.2017. Yrityskaupassa Elspectan toimiva johto ja hallitus vaihtuivat. Jukka Taitto toimii yrityksen toimitusjohtajana ja hallitukseen kuuluvat hänen lisäkseen Kiwa Inspectan maajohtaja Topi Saarenhovi ja talousjohtaja Jari Haavisto.

Tulemme sulauttamaan Elspecta Oy:n 1.5.2018 osaksi Kiwa Inspectan yhtiötä Inspecta Tarkastus Oy:tä. Asiakkaidemme sopimukset pysyvät voimassa fuusion jälkeen, mutta käytämme jatkossa Kiwa Inspectan sopimusehtoja (toimitetaan asiakkaillemme). Uudet sopimusehdot eivät vaikuta maksuehtoihin.

Tarkastuspalvelut jatkuvat ennallaan, mutta palveluiden tuottajana ja laskuttajana on Inspecta Tarkastus Oy. Elspectan brändi vaihtuu Kiwa Inspectan brändiksi, tarkastusasiakirjoja ja -tarroja myöden. Palveluiden myynnistä vastaavat Kiwa Inspectan laitteistotarkastuksen aluepäälliköt. Näin Elspectan laadukkaat palvelut saa entistä lähempää. Aluepäälliköiltä asiakkaamme voivat hankkia myös hissi-, nosto-ovi ja sähkötarkastusten lisäksi palo- ja sammutuslaitteistojen tarkastukset kokonaisratkaisuna, jossa huolehdimme laadukkaasti ja ajantasaisesti kaikki kiinteistöjen tarkastukset. Heidän kauttaan asiakkaamme voivat kysellä myös muita rakennetun ympäristön ja teollisuuden palveluitamme sekä sertifiointipalveluitamme. Ohessa myös linkki palveluihimme: https://www.inspecta.fi/globalassets/finland/esitteet/yleisesitteet/kiwa_inspecta_kiinteistoesite_20180418_web.pdf

Lisätietoja:

Maajohtaja Topi Saarenhovi, puh. 050 60 118, topi.saarenhovi@inspecta.com

Liiketoimintajohtaja Jukka Taitto, puh. 0500 497 361, jukka.taitto@inspecta.com

Alueellinen myynti:

Aluepäällikkö Heidi Kaartinen, Uusimaa, 050 448 2101, heidi.kaartinen@inspecta.com

Aluepäällikkö Petri Hannuniemi, Uusimaa, 050 361 1275, petri.hannuniemi@inspecta.com

Aluepäällikkö Jouni Holm, Länsi-Suomi, 050 562 7783, jouni.holm@inspecta.com

Aluepäällikkö Antero Peltomaa, Kaakkois-Suomi, 050 421 1040, antero.peltomaa@inspecta.com

Aluepäällikkö Aimo Keinänen, Keski- ja Itä-Suomi, 050 317 2698, aimo.keinanen@inspecta.com

Aluepäällikkö Jaakko Niskanen, Pohjois-Suomi, 040 769 8322, jaakko.niskanen@inspecta.com.

Median yhteydenotot:

Viestintä- ja markkinointipäällikkö Tuomas Suominen, puh. 0400 835 806, tuomas.suominen@inspecta.com

Kommentit

Lisää kommentti MyNewsDeskissä »